راههای کاهش Spam و ایمیلهای ویروسی

0

یکی از مشهورترین انواع Spam هرزنامه است. به طور کلی Spam به معنای فرستادن پیام‌های متعدد و مشابه است و Spaming تکرار این عمل نامیده می‌شود.

Spam ایمیل، که به نام ایمیل فله‌ای ناخواسته نیز نامیده می‌شود، عمل ارسال پیام‌های ایمیلی بدون درخواست و به‌طور مکرر با محتوای تجاری در مقیاس بزرگ به دریافت کنندگان، بدون استثنا قائل شدن می‌باشد.

کاهش Spam

Spam ایمیل در اواسط ۱۹۹۰ وقتی که وارد اینترنت شد تبدیل به یک معضل شد و روز به روز گسترش یافت به صورتی که امروزه با یک تخمین محافظه کارانه ۸۰ تا ۸۵ درصد ایمیل‌ها را در بر می‌گیرد و در بعضی منابع از ۹۵ درصد بالاتر می‌رود.

 

 روش‌هایی برای کاهش Spam ها
روش‌هایی برای کاهش Spam ها


روش‌هایی برای کاهش Spam ها

با در نظر گرفتن برخی نکات تعداد Spam ها را می‌توان کاهش داد. Spam ها ارتباط مستقیمی با ویروس‌ها نداشته و حتی ممکن است ایمیل‌هایی که از منابع معتبر ارسال شده‌اند نیز در زمره این گروه قرار گیرند.

با رعایت موارد زیر می‌توان تعداد Spam های دریافتی در ایمیل را کاهش داد. قبل از ارسال آدرس ایمیل به صورت آنلاین، باید به دنبال قوانین و حریم خصوصی یک سایت مورد نظر گشت. سایت‌های شناخته شده دارای یک لینک خاص بر روی سایت خود به منظور آشنایی کاربران با سیاست‌های آن سایت در خصوص نحوه برخورد با اطلاعات ارسالی می‌باشند.

می‌بایست قبل از ارسال آدرس ایمیل خود یا سایر اطلاعات شخصی، آن را مطالعه نمود واز این که مالکین و یا مسئولین سایت قصد انجام چه کاری را با اطلاعات ارسالی دارند آگاه شد.

ادامه راههای کاهش ایمیلهای ویروسی

هنگامی‌که برای دریافت خدمات و یا صورت حساب جدید عملیات وارد شدن انجام می‌شود، ممکن است بخشی گزینه‌ها به صورت پیش‌فرض انتخاب شده باشند که در خصوص محصولات و یا سرویس‌های جدید به آن آدرس ایمیل ارسال شود. بنابراین در صورتی که آنان به همان وضعیت باقی بمانند به زودی حجم زیادی از نامه‌های الکترونیکی دور از انتظار ارسال خواهد شد.

باید قابلیت فیلترینگ برنامه‌ها و سرویس‌های پست الکترونیکی را شناسایی و به کار برد. در بسیاری موارد می‌توان آدرس یا دامنه‌های ناخواسته را بلوک کرد.

هرگز بر روی لینک‌های موجود در یک Spam نباید کلیک کرد. برخی از منابع ارسال‌کننده Spam با ارسال آدرس‌های ایمیل متغیر در یک دومین خاص مثل یاهو یا هات‌میل، سعی در تشخیص معتبر بودن یک آدرس ایمیل می‌نمایند. با کلیک لینک ارسالی توسط یک Spam، صرفاً معتبر بودن آدرس ایمیل به اطلاع آنان رسانده شده است. گزینه «عدم عضویت» نیز روش دیگری به منظور جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل معتبر است.

باید مراقب ایمیل‌ها با فرمت اچ‌تی‌ام‌ال نیز بود. بسیاری از شرکت‌ها این ایمیل‌ها را همراه با یک فایل گرافیکی لینک شده ارسال می‌نمایند. زمانی که برنامه سرویس‌گیرنده ایمیل، اقدام به دانلود گرافیک می‌نماید، آنان می‌دانند که ایمیل باز شده است. با غیر فعال نمودن گزینه دریافت اتوماتیک گرافیک در ایمیل و مشاهده ایمیل‌ها با فرمت صرفاً متن، می‌توان پیشگیری لازم در خصوص این مسئله را انجام داد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.