این نکته را تاکید می کنیم که با این کار کلیه اطلاعات حساب کاربری شما در گوگل شامل سرویس‌های آن نظیر Gmail ،Google Drive ،YouTube و… به طور کامل حذف می شود و دیگر بازیابی نخواهد شد. پس از قبل از این کار با دقت تصمیم گیری کنید.

مراحل حذف کردن حساب کاربری گوگل

در مرحله اول جهت حذف حساب کاربری گوگل باید وارد صفحه‌ی اصلی گوگل شوید.

سپس بر روی آیکن Google Apps در نوار بالای صفحه که به شکل  حذف حساب کاربری گوگل ۱ کلیک نمایید و در منوی بازشده بر روی My Account کلیک کنید.

آموزش حذف حساب کاربری گوگل
آموزش حذف کردن حساب کاربری گوگل

در مرحله بعدی مطابق تصویر زیر در قسمت Account preferences بر روی Delete your account or services کلیک نمایید. امیدواریم تا الان را به خوبی متوجه شده باشید.

آموزش حذف حساب کاربری گوگل
آموزش حذف کردن حساب کاربری گوگل

خب پس از انجام مراحل قبلی اگر هنوز وارد حساب کاربری در گوگل نشده‌اید، بر روی Sing In کلیک کنید  و به حساب کاربری خود وارد شوید.

در این قسمت هم مطابق شکل زیر بر روی Delete Google Account and data کلیک کنید.

آموزش حذف حساب کاربری گوگل
آموزش حذف کردن حساب کاربری گوگل

ادامه آموزش حذف کردن حساب کاربری گوگل

به گزارش مجله اخبار کامپیوتر در این قسمت اگر مایل به دانلود اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود هستید بر روی لینک download your data کلیک کنید.

اگر اطمینان خود را برای حذف کردن حساب کاربری خود کسب کرده اید باید تیک دو گزینه‌ی موجود را فعال کنید و روی دکمه‌ Delete Account کلیک بکنید. اکنون حساب کاربری شما در گوگل حسب گردیده است .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل
آموزش حذف کامل حساب کاربری گوگل

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره حذف کردن حساب کاربری گوگل در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید . باز هم یاداوری می کنیم این حذف کردن قابل بازیابی نیست . پس قبل از حذف کردن فکرهایتان را کامل بکنید.

 آموزش عوض کردن عکس پس زمینه دسکتاپ را مطالعه کنید.