حذف فولدرهای خالی و پوشه های اضافی

0

برخی از افراد نسبت به کامپیوتر وسواس دارند که البته این وسواس به اندازه خوب است. مثلا باید جای هر پوشه در درایو یا پوشه مربوط به خود باشد. پوشه اضافی در سیستم نباشد و خلاصه همه چیز مرتب و منظم باشد.

گاهی ما با عجله فولدرهایی میسازیم که فراموشش میکنیم و خالی میماند. یا مثلا داخل یک فولدر را خالی میکنیم و باز ان فولدر خالی میماند. مسلما پاک کردن تک تک فولدرهای خالی وقت زیادی از ما میگیرد.

در این پست از مجله اخبار کامپیوتر ابزاری را به شما معرفی میکنیم که به صورت اتوماتیک فولدرهای خالی موجود بر روی هارد را حذف میکند.

حذف فولدرهای خالی و پوشه های اضافی با کمک RED

برای حذف فولدرهای خالی و پوشه های اضافی به برنامه ای کم حجم، رایگان و متن باز به نام RED نیازمندیم. عبارت  RED مخفف عبارت Remove Empty Directories میباشد . ابزار RED ابزاری است عالی برای جستجو و پاک کردن اتوماتیک این فولدرهای خالی .

ابزار RED محل مورد نظر شما بر روی هارد را سرچ میکند. سپس فولدرهای خالی آن را شناسایی خواهد کرد. در مرحله بعدی شما میتوانید براحتی فولدرهای موردظرتان را حذف کنید.

حذف فولدرهای خالی و پوشه های اضافی
حذف فولدرهای خالی و پوشه های اضافی

طبق بررسی های بدست امده جالب اینکه این برنامه به صورت اتوماتیک فولدرهای سیستمی را نیز تشخیص داده و آنها را در نتایج خود ثبت نمیکند. همچنین کلیدهای رجیستری نیز به هیچ عنوان توسط این برنامه دستکاری نمیشوند. در نتیجه از این نظر نیز اطمینان خاطر وجود دارد.

برای حذف فولدرهای خالی و پوشه های اضافی در اولین مرحله باید برای دانلود RED به سایت سازنده به نشانی http://www.jonasjohn.de/lab/red.htm بروید.

در مرحله بعدی به گزارش مجله اخبار کامپیوتر برنامه را از قسمت Download دانلود کرده و نصب نمایید. نسخه ۲٫۱ آن تنها حجمی معادل ۶۵۰ کیلوبایت را داراست.

اکنون بعد  از دانلود فایل برنامه را نصب نموده و اجرا کنید.

در این قسمت شما باید دکمه Browse را زده و محل مورد نظر برای جستجو و پاکسازی را انتخاب کنید.

در ادامه دکمه Scan را بزنید تا محل مورد نظر شما جهت یافتن فولدرهای خالی scan شود.

در این قسمت فولدرهایی که با رنگ قرمز مشخص میشوند فولدرهای خالی هستند که باید پاک بشوند.

البته این نکته را هم یاداوری میکنیم که اگر در میان فولدرهای خالی فولدری است که قصد دارید پاک نشود کافی است روی آن راست کلیک کرده و Protect Folder را انتخاب نمایید (once تنها همین یکبار و every time برای همیشه از این فولدر حفاظت میکند).

در پایان دکمه Delete folders را بزنید تا فولدرهای خالی پاک شوند. به همین راحتی کار حذف فولدرهای خالی و پوشه های اضافی با کمک ابزار RED به پایان رسید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.