۱۴ مرحله آموزش نصب SQL Server2005

0

SQL Server2005 یک نرم افزار پایگاه داده است . آموزش نصب SQL Server2005 چندان سخت نیست . فقط باید به یک سری نکات توجه کنید . سپس میتوانید به راحتی انها را نصب کنید و از ان استفاده کنید.

یک نکته مهم اینست که فقط نسخه Developer را می توانید در ویندوز XP به صورت کامل نصب کنید. کاربرد این نسخه بیشتر برای دانشجویان و برنامه نویسان است. در نسخه Developer تمامی امکانات برنامه قابل دسترس است.

به گزارش مجله اخبار کامپیوتر ، اگر قصد برنامه نویسی ندارید و فقط به قابلیت بانک اطلاعاتی SQL نیازمندید نسخه Standard Edition را نصب کنید. آموزش نصب نسخه استاندارد بسیار راحت است و نیازی به توضیح ندارد. در این پست از مجله اخبار کامپیوتر فقط آموزش نسخه Developer را در اختیارتان می گذاریم.

آموزش نصب SQL Server2005 مرحله به مرحله

در  آموزش نصب SQL Server2005 باید بیان کنیم که در اولین مرحله کافیست DVD برنامه را داخل کامپیوتر بگذارید و مراحل زیر را ادامه دهید :

۱- در بخش اول باید بر روی دکمه نصب که در صفحه راهنمای نصب موجود است،کلیک کنید.

۲- در مرحله دوم گزینه Microsoft SQL Server 2005 Developer را کلیک کنید.

۳- در مرحله سوم در صفحه جدید در زیر عنوان Prepare گزینه Install SQL Server2005 Upgrade Advisor را کلیک کنید تا نصب شود.

۴-در مرحله چهارم در صفحه جدید کلید Next را بزنید.گزینه I accept the term را انتخاب کنید و دکمه Next را بزنید.

۵- در مرحله پنجم در صفحه جدید Name و company را به دلخواه وارد کنید.Next را بزنید.مجدد Next را بزنید.دکمه Install را بزنید.چند دقیقه صبر کنید و در انتها دکمه Finish را بزنید.

۶- در این قسمت باید مرحله شماره ۱ و ۲ را مجددا انجام دهید.

۷- در مرحله هفتم از آموزش نصب SQL Server2005 در صفحه اصلی نصب SQL از زیر عنوان Install گزینه Server Component,tool را کلیک کنید تا نصب آن آغاز شود.

۸- در مرحله هشتم تیک گزینه I accept را بزنید.دکمه Next را بزنید.سپس دکمه Install را بزنید.

۹- در مرحله نهم گزینه Next را تا ۳ مرحله بزنید تا به صفحه ورود اطلاعات شامل Name و Company برسید.این مشخصات را مانند آنچه در مرحله ۵ وارد کرده اید وارد کنید.

۱۰- در مرحله دهم در صفحه Component to Install تیک تمامی گزینه ها را بزنید سپس دکمه Next را بزنید. ارزانترین اینترنت دنیا و گرانترین آن مربوط به کجاست؟

۱۱- در مرحله یازدهم در صفحه جدید مطمئن شوید تا گزینه Default instance انتخاب شده باشد.سپس دکمه Next را بزنید.

۱۲- در مرحله دوازدهم در صفحه بعد گزینه Use the built-in System account را انتخاب کنید و آن را در حالت Local system قرار دهید و دیگر گزینه ها را تغییر ندهید.دکمه Next را بزنید.چندین بار Next را بزنید و در طی این عمل هیچ گزینه ای را تغییر ندهید.

۱۳- در مرحله سیزدهم دکمه Install را بزنید تا نصب نهایی برنامه آغاز شود.این مرحله زمان زیادی لازم دارد.بنابر این صبر کنید تا تمامی گزینه ها نصب شوند و کنار آنها تیک سبز رنگ زده شود.سپس روی دکمه Next کلیک کنید.در انتها دکمه Finish را بزنید.

۱۴-در مرحله چهاردهم  باید از صفحه راهنمای نصب روی دکمه Service Pack کلیک کنید و آن را نصب کنید.دقت داشته باشید در تمامی مراحل نصب سرویس پک فقط و فقط دکمه Next را بزنید و از تغییر گزینه های مختلف جددا خودداری نمایید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.