آموزش ساخت فولدر مخفی در ویندوز ۱۰

0

گاهی وقتها اتفاق افتاده که چند نفر مجبورند از یک سیستم استفاده کنند . خب مسلما گاهی برخی اطلاعات شخصی است و دوست نداریم شخص دیگری انها را ببینید . در این صورت میتوانیم فولدر مخفی بسازیم .

در این پست از مجله اخبار کامپیوتر آموزش ساخت فولدر مخفی در ویندوز ۱۰ را برایتان بیان میکنیم.

آموزش ساخت فولدر مخفی با تصاویر

به گزارش مجله اخبار کامپیوتر یک روش ساخت فولدر مخفی این است که روی آن راست کلیک کرده و سپس گزینه Properties را انتخاب کنید.

در این قسمت به دنبال عبارت hide یا hidden بگردید و تیک آن را پر کنید.

به این ترتیب فایل شما پنهان می‌شود.

البته عیب این روش اینست که هرچند در وهله اول اگر تیک گزینه don’t show hidden file در قسمت folder option پُر شده باشد می‌تواند فایل مورد نظر را از دید مخفی نگه دارد، با این حال با یک تغییر ساده در تنظیمات folder option می‌توان آن را به حالت اولیه بازگرداند.

آموزش ساخت فولدر مخفی
آموزش ساخت فولدر مخفی

آموزش ساخت فولدر مخفی بدون نرم افزار

به گزارش مجله اخبار کامپیوتر جالب است بدانید نرم‌افزارهای مختلفی همچون Hide Folders و WinMend Folder به منظور ساخت پوشه‌های مخفی در سیستم‌عامل ویندوز ایجاد شده اند .

ولی باز هم اگر به هیچ یک از این نرم افزارها دسترسی ندارید ابتدا منوی Run را از طریق شورت‌کات Win + R key فراخوانید. سپس برای باز کردن خط فرمان ویندوز عبارت cmd را در آن تایپ کنیدو سپس گزینه enter را انتخاب نمایید.

آموزش ساخت فولدر مخفی
آموزش ساخت فولدر مخفی

آموزش ساخت پوشه های مخفی در ویندوز ۱۰

به گزارش مجله اخبار کامپیوتر اگر ویندوز ۱۰ دارید، فقط کافیست عبارت تایپ “Command Prompt” در منوی جستجوی ویندوز (کورتانا) تایپ کنید.

به گزارش مجله اخبار کامپیوتر در این قسمت باید برای دسترسی به فرمان attrib، عبارت “attrib +s +h “C:\Users\Taylor Gibb\Desktop\Top Secret” را تایپ نمایید. ( attrib یکی از دستورهای سیستم‌عامل داس و خط فرمان ویندوز است. با استفاده از این دستور می‌توان خصوصیت‌هایی که به هر فایل نسبت داده شده مشاهده کرد و یا این خواص را تغییر داد)

آموزش ساخت فولدر مخفی
آموزش ساخت فولدر مخفی

باید یاداوری کنیم که در این روش ما می‌خواهیم پوشه‌ ساخته شده به نام Top Secret در دسکتاپ را مخفی نماییم از این رو اگر پوشه‌های شما در مکانی غیر از دسکتاپ قرار دارند بایستی مسیر آن را جایگزین  “C:\Users\Taylor Gibb\Desktop\Top Secret” نمایید.

اکنون کار شما به پایان رسیده است. اگر هرچند بار هم که گزینه show hidden files در تنظیمات folder option را فعال نمایید باز هم پوشه مدنظر نمایان نخواهد شد.فولدر مخفی , فولدر مخفی در ویندوز ۷, فولدر مخفی در ویندوز ۱۰,آموزش ساخت فولدر مخفی,آموزش ساخت فولدر مخفی در ویندوز ۱۰, پوشه مخفی, پوشه های مخفی , آموزش ساخت پوشه های مخفی , فولدرهای مخفی , ساخت فولدرهای مخفی

برای بازگردان شیوه نمایش پوشه Top Secret به حالت اولیه تنها کافی است دستور “attrib -s -h “C:\Users\Taylor Gibb\Desktop\Top Secret” را بار دیگر در خط فرمان Command Prompt اعمال کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.