http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار کامپیوتر

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

Clean Master Subnetting آموزش برش تصاویر آموزش تلگرام آموزش دانلود از گوگل مارکت آموزش دانلود از گوگل پلی آنتی ویروس آنتی ویروس اندروید اتصال دو کامپیوتر الجی جی فلکس 2 ال‌جی اموزش قطع پیامکهای تبلیغاتی اندروید اندروید 5.1 برند برند سازی تلگرام دانلود شبکه اجتماعی قطع پیامک تبلیغاتی قطع پیامکهای تبلیغاتی میانبرهای ویندوز 10 نرم افزار زیپ نرم افزار فشرده سازی نرم افزارهای اندروید نرم افزار ویرایش عکس ویروس کامپیوتری ویندوز 10 گوشی ال جی گوگل کروم

دستورات cmd ویندوز یا دستورات سی ام دی

خانه » اخبار کامپیوتر » دستورات cmd ویندوز یا دستورات سی ام دی

با دستور Title می توانید عنوان برنامه CMD که آدرس و یا نام کاربری پروفایلتان است را عوض کنید. دستور ?/ برای نشان دادن کمک و یا یک راهنمایی در رابطه به دستورات است.

طب اطلاعات بدست امده در رابطهای متنی مانند Terminal در لینوکس و CMD در ویندوز کاربران به جای استفاده از اشیا باید از دستور نویسی استفاده کنند . این دستور نویسی حرفه ای تر و در بعضی مواقع برخلاف ظاهر بسیار آسانتر است. در این پست از مجله اخبار کامپیوتر برخی از مهمترین دستورات cmd ویندوز را در اختیارتان میگذاریم.

به گزارش مجله اخبار کامپیوتر برای وارد شدن به محیط CMD از دو روش زیر می توان استفاده کرد :

روش اول: در روش اول به منوی Start/All Programs/Accessories رفته و سپس Command Prompt را اجرا کنید.

روش دوم: در روش دوم کلیدهای Win+R را زده تا وارد Run شوید سپس در کادر متنی cmd را تایپ کرده و با زدن OK برنامه خط فرمان اجرا خواهد شد.

دستورات cmd ویندوز چیست ؟

برخی از مهمترین دستورات cmd ویندوز عبارتند از :

۱: Title

دستور Title یکی از دستورات cmd ویندوز است. به گزارش مجله اخبار کامپیوتر با دستور Title می توانید عنوان برنامه CMD که آدرس و یا نام کاربری پروفایلتان است را عوض کنید.

کافیست برای استفاده از این دستور title را نوشته و با یک فاصله(Space) عنوان مورد نظر را بنویسید.

دستورات سی ام دی ویندوز

دستورات cmd ویندوز

۲: ?/
دستور ?/ یکی از دستورات cmd ویندوز است. دستور ?/ برای نشان دادن کمک و یا یک راهنمایی در رابطه به دستورات است.کافیست نام دستور مورد نظر که می خواهید درباره آن اطلاعاتی بدست آورید را نوشته بعد از آن ؟/ را بنویسید.

در عکس زیر می خواهیم اطلاعاتی راجع به دستور title به دست آوریم که بعد از زدن اینتر به ما نشان داده خواهد شد.

دستورات سی ام دی ویندوز

دستورات cmd ویندوز

اولین خط توضیحاتی است راجع به دستور title، دومین خط نحوه نوشتن دستور و سومین خط توضیحاتی است راجع به رشته ای که بعد از title قرار داده خواهد شد.

۳: Tree

دستور Tree یکی از دستورات cmd ویندوز است. دستور Tree برای نشان دادن گرافیک درختی محتویات و یا زیر پوشه های یک پوشه یا درایو است. برای نمایش درختی محتویات درایو جاری کافی است تنها دستور tree را نوشته اما در صورتی که می خواهید محتویات پوشه دیگر یا درایو دیگری را ببینید بعد از گذاشتن “:” بعد از دستور آدرس مکان مورد نظر را نیز بنویسید.

دستورات سی ام دی ویندوز

دستورات cmd ویندوز

اما به یاد داشته باشید دستور tree تنها فقط پوشه ها را نمایش می دهد، برای اینکه فایلها را نیز نشان دهد بعد از tree از f/ استفاده کنید.

۴: Driverquery

دستور Driverquery یکی از دستورات cmd ویندوز است. دستور Driverquery برای نمایش درایور تمامی دستگاههایی است که در سیستم نصب شده اند.

دستورات سی ام دی ویندوز

دستورات cmd ویندوز

۵: Systeminfo

دستور Systeminfo یکی از دستورات cmd ویندوز است. دستور Systeminfo برای نشان دادن اطلاعاتی است از سیستم، مانند نام، ورژن و اطلاعات سیتم عامل اطلاعات سخت افزاری و شبکه و…

دستورات سی ام دی ویندوز

دستورات cmd ویندوز

۶: Tasklist

دستور Tasklist یکی از دستورات cmd ویندوز است. دستور Tasklist دستوری است برای نمایش برنامه ها و فرایندهای در حال اجرای خود و یا در سطح شبکه و..

دستورات سی ام دی ویندوز

دستورات cmd ویندوز

۷: ipconfig/all

دستور ipconfig/al یکی از دستورات cmd ویندوز است. دستور ipconfig/al برای نشان دادن اطلاعات شبکه هایی است که سیستم به آن وصل شده است.میانبرهای ویندوز ۸ و کاربرد آنها

دستورات سی ام دی ویندوز

دستورات cmd ویندوز

۸: telnet towel.blinkenlights.nl.

دستور telnet towel.blinkenlights.nl. یکی از دستورات cmd ویندوز است. با دستور telnet towel.blinkenlights.nl. می توانید فیلم جنگ ستارگان را به صورت متنی در محیط متنی cmd ببینید؛

دستورات سی ام دی ویندوز

دستورات cmd ویندوز


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مشخصات گوشی ال جی جی فلکس ۲ جدید

آموزش گام به گام ثبت نام در سامانه بام

جواب بازی بچین ۲

جواب بازی بچین ۲ همه بسته ها

حذف فولدرهای خالی و پوشه های اضافی

پربازدید های اخبار کامپیوتر , دنیای اینترنت , فناوری اطلاعات

نظرات شما