رمزگذاری اطلاعات بروی فلش مموری

0
حتما بارها برایتان پیش امده که قصد دارید اطلاعات فلش مموری تان را رمز گذاری کنید . چون برخی اطلاعات بسیار مهم یا شخصی هستند و تمایلی ندارید که کسی انها را ببیند . یکی از نرم افزارهای پیشنهادی برای این کار نرم افزار Protectorion ToGo میباشد. به گزارش مجله اخبار کامپیوتر نسخه رایگان این نرم افزار امکان رمزگذاری دو فلش مموری را به شما میدهد.
.
اموزش دانلود و نصب نرم افزار Protectorion To Go
.
۱-برای نصب این نرم افزار ابتدا  از این لینک برنامه Protectorion To Go را دانلود نمایید. در مرحله بعدی فایل ProtectorionToGo_EN.exe را از پوشه دانلود شده کپی کنید و آن را به فلش مموری تان منتقل کنید.

۲- اکنون برای نصب نرم افزار باید بر روی فایل دوبار کلیک کنید تا برنامه اجرا بشود.سپس برروی گزینه Accept License Agreement کلیک کنید.

۳-خب در این مرحله یک رمز عبور وارد کنید.سپس روی Start Protectorion کلیک کنید. اکنون برنامه شما نصب شده است .

رمزگذاری اطلاعات حساس با کمک نرم افزار Protectorion ToGo

۱-وقتیکه نرم افزار Protectorion ToGo را بازکنید ، بار اول پنجره ای بازمیشود که به شما اعلام میکند هیچ اطلاعاتی بصورت امن ذخیره نشده است. در اینجا باید برروی OK کلیک کنید تا این پنجره بسته شود.

۲-در این قسمت باید New Folder را انتخاب نمایید.

رمزگذاری اطلاعات
رمزگذاری اطلاعات

۳-  برای پوشه جدید یک نام دلخواه  را تایپ کنید.

۴- در مرحله چهارم  برای رمزگذاری اطلاعات باید در ویندوز اکسپلورر  فایل هایی را جستجو کنید که قرار است آنها را بصورت امن و مطمین به فلش مموری منتقل کنید. فایل های مورد نظر  را انتخاب کرده  و سپس با کمک دکمه های Ctrl + C آنها را کپی نمایید.

۵- خب در مرحله بعد باید به برنامه Protectorion ToGo برگردید. از طریق نرم افزار به داخل پوشه جدید بروید و در قسمت خالی آن راست کلیک کنید و Paste را انتخاب بکنید.

رمزگذاری اطلاعات
رمزگذاری اطلاعات

۶- این مرحله کمی نیاز به دقت دارد. پنجره ای باز خواهد شد و از شما سوالاتی درمورد اطلاعات کپی شده میکند. اگر تمایل دارید اطلاعات کپی شده بصورت امن وارد فلش مموری شده و از هارد دیسکتان پاک شوند برروی Yes کلیک کنید.

ولی اگر فقط می خواهید اطلاعات برروی فلش مموری رمزگذاری شده اما برروی هارد دیسکتان هم موجود باشند و به ان اسیبی نرسد برروی No کلیک کنید.

رمزگذاری اطلاعات
رمزگذاری اطلاعات

۷-در مرحله بعدی فایلهای کپی شده درون پوشه نشان داده میشود و در کنار آنها آیکن رمزگذاری را مشاهده خواهید کرد.

۸- به گزارش مجله اخبار کامپیوتر فایل ها و اطلاعات کپی شده در پوشه رمزنگاری شده فلش مموری بصورت عادی دیده می شوند . ولی همه آنها به فرمت نا آشنا درآمده و بصورت عادی قابل استفاده و باز شدن نیستند. اینجاست که باید حتما با نرم افزار آنها را استفاده نمود.

طرز باز کردن فایل های رمز گذاری شده را در ادامه برایتان بیان میکنیم.

رمزگذاری اطلاعات
رمزگذاری اطلاعات

باز کردن فایل های رمزگذاری اطلاعات

۱- برای باز کردن فایل های رمز نگاری شده کافیست به برنامه Protectorion To Go بروید و سپس برروی فایل مورد نظر کلیک راست کنید . گزینه  Open را بزنید.

۲- به همین راحتی فایل مورد نظرتان با برنامه مربوط به خود بازمیشود.

حذف فایل های رمزگذاری اطلاعات

۱- برای حذف فایل رمزگذاری شده از پوشه فایل های محافظت شده به برنامه Protectorion To Go بروید و برروی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه delete را بزنید .

۲-اگر قصد حذف فایل ها را دارید گزینه yes را بزنید.

۳-وقتی یک فایل را حذف میکنید فایل حذف شده به پوشه Wastebin انتقل می یابد. برای حذف کامل آنها از Wastebin در منطقه خالی این پوشه کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده Empty Wastebin را انتخاب نمایید. اکنون این فایل ها صد در صد از همه جای سیستم شما حذف شده است.

رمزگذاری اطلاعات
رمزگذاری اطلاعات

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.