افزونه‌های کاربردی مرورگر کروم برای گوگل درایو

0

گوگل ابزارهای اداری و بهر‌ه‌وری بسیار مفیدی مانند گوگل داکز، شیت و اسلاید را ارائه کرده است که همگی در کنار ابزار فضای ذخیره سازی ابری این شرکت با نام گوگل درایو کار می کنند و می توانند به عنوان جایگزینی آنلاین برای دسترسی به اسناد و ویرایش آن‌ها بکار بروند. با وجود قابلیت های فراون سرویس های گوگل، برخی نیازها همچنان دردسترس نیست و گاهی نیاز به یک قابلیت شخصی سازی خاص وجود دارد که در این راستا افزونه های گوگل کروم به کار ما می آیند. تمامی افزونه های معرفی شده از طریق بازارچه افزونه های کروم به صورت رایگان در دسترس است.

افزونه های کاربردی کروم برای گوگل درایو

  1. Drive Companion

افزونه‌های کاربردی مرورگر کروم برای گوگل درایو

اگر به فضای بزرگتر و خارج از محدوده کروم برای مدیریت فایل های خود در گوگل درایو نیاز دارید در این صورت پس از نصب این افزونه، با کلیک بر روی آیکون آن در نوار ابزار کروم، یک پنجره خارج از مرورگر باز شده که در آن سرویس گوگل درایو خارج از فضای مرورگر اجرا می شود. این افزونه سرویس گوگل درایو را همانند یک نرم افزار ویندوز اجرا نموده و می توان آیکون آن را مانند دیگر نرم افزارها در نوار ابزار ویندوز قرار داد تا بدون نیاز به وارد شدن به کروم آن را اجرا نمود. شما می توانید اندازه پنجره گوگل درایو را به دلخواه مانند دیگر نرم افزارها تغییر داده و تجربه بهتری بدست آورید. دیگر افزونه های مشابه از این توسعه دهنده برای دیگر سرویس های گوگل مانند گوگل داکز نیز منتشر شده است.

  1. Office Editing for Docs, Sheets & Slides

افزونه‌های کاربردی مرورگر کروم برای گوگل درایو

هرچقدر هم که به ابزارهای اداری گوگل وابسته باشید؛ بالاخره با یک فایل از مجموعه آفیس رو به رو خواهید شد. ممکن است فایل های ماکروسافت ورد .docx برای شما ارسال شده و نرم افزار آفیس را بر روی دستگاه خود نصب نکرده باشید. در این صورت با استفاده از این افزونه بدون نیاز به نرم افزار آفیس می توانید فایل مختلفی از مجموعه آفیس از جمله ورد، پاورپوینت و اکسل را اجرا، آن ها را مطالعه، ویرایش و ذخیره نمایید. تمامی این مراحل در مرورگر شما رخ داده و در فضای مشابه گوگل داکز و دیگر سرویس های گوگل می توانید فایل های آفیس را به صورت آفلاین بدون نیاز هیچ یک از دو سرویس مطالعه و ویرایش کنید. برای اینکار تنها با کشیدن و انداختن یک سند درون محیط کروم پس از نصب افزونه و یا باز کردن آن از طریق میانبر کلیدی Cltr+O فایل خود را راه‌اندازی نمایید.

  1. Quick Drive

افزونه‌های کاربردی مرورگر کروم برای گوگل درایو

اگر فایل های زیادی را در گوگل درایو ذخیره می کنید؛ راه اندازی این سرویس و جستجو در آن در هربار به شدت می تواند زمان بر باشد اما با استفاده از این افزونه بدون نیاز به اجرای اولیه این سرویس، با کلیک بر روی آیکون افزونه در نوار کروم، می توانید به پنلی دسترسی داشته باشید که با جستجوی فایل موردنظر خود در آن، فایل شما بدون نیاز به راه اندازی گوگل درایو در دسترس شما بوده و آماده است. به محض کلیک بر آیکون افزونه، مجموعه ای از آخرین فایل های مشاهده شده با پنل جستجو در اختیار شما قرار می گیرد که کار جستجو را برای پیدا کردن فایل های محبوب و پرجستجو، آسان می کند.

  1. Save Emails to Google Drive

افزونه‌های کاربردی مرورگر کروم برای گوگل درایو

همانطور که از نام این افزونه معلوم است، با نصب این ابزار می توانید ایمیل های موجود در جیمیل خود را در فضای گوگل درایو ذخیره نمایید. این کار به خصوص زمانی که نیاز به ارسال مستندات ایمیل ها در یک شرکت به افراد دیگر وجود دارد؛ به کار می رود و از آن همچنین می توان برای پشتیبان گیری از ایمیل های مهم خود نیز استفاده کنید.

بدین منظور با مراجعه به یک ایمیل در صفحه مدیریت، با کلیک بر روی دکمه Save To در بالای صفحه بر گزینه Save to Google Drive کلیک کرده با این کار یک پنجره باز می شود که در آن می توانید پوشه موردنظر برای ذخیره سازی ایمیل را انتخاب و آن ها را به گوگل درایو انتقال دهید. این افزونه همچنین امکان ذخیره سازی ایمیل ها را به صورت محلی نیز می دهد به طور که با کلیک بر هر تعداد ایمیل امکان ذخیره آن ها در پی دی اف های مجزا و یا همه با هم وجود دارد. فایل های پیوست هر ایمیل را نیز می توان در پوشه ای مجزا دانلود نمود.


حتما بخوانیدنرم‌افزار WhatsApp و بررسی ویژگی جدید آن


  1. Open with Google Drive Viewer

این افزونه یک ابزار فوق العاده برای اجرای فایل ها و اسناد اینترنتی بدون نیاز به دانلود آن ها است بطوری که با مواجه با یک سند یا فایلی که مرورگر گوگل درایو از آن پشتیبانی می کند؛ می توانید آن را بودن نیاز به دانلود، در گوگل درایو اجرا کنید. بدین منظور با کلیک راست بر لینک یک فایل گزینه “Open with Google Drive Viewer” را انتخاب نمایید. با این کار اسناد و فایل های ماکروسافت آفیس (.doc/.docx, .ppt/.pptx, .xls/.xlsx) و همچنین فایل های txt، فایل های فشرده ZIP، PDF، فتوشاپ (.psd) و چندی دیگر را می توان بدون نیاز به دانلود در مرورگر گوگل درایو مشاهده نمود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.