هوش مصنوعی و رمزگشایی ذهن انسان

0

تکنولوژی، روز به روز در حال پیشرفت بوده و امکانات زیادی را برای ما فراهم خواهد کرد. یکی از شاخه‌های علم تکنولوژی، AI یا هوش مصنوعی بوده که کاربرد‌های بسیار فراوانی داشته و به عنوان یکی از رشته‌های دانشگاهی اعمال شده است.

هوش مصنوعی و بررسی آن

یکی از امکانات جدید و مهم در سیستم AI (هوش مصنوعی)، این است که می‌تواند ذهن شما را رمزگشایی کند. دانشمندان به تازگی یک سیستم هوشمند جدید از هوش مصنوعی را به ثبت رسانده‌اند که قادر به رمزگشایی ذهن انسان و تفسیر آنچه که یک فرد با تجزیه و تحلیل اسکن مغز مشاهده می‌کند، خواهد بود.

هوش مصنوعی

علاقه‌مندان به رایان ITC؛ ترقی و پیشرفت در این زمینه، می‌تواند به بهبود هوش مصنوعی کمک کرده و منجر به ایجاد بینش جدیدی در عملکرد مغز شود.

نحوه دقیق رمزگشایی

این سیستم در حقیقت مغز انسان را آنالیز کرده و به بررسی روی آن خواهد پرداخت، همچنین این سیستم بر روی افرادی که در حال تماشای فیلم بودند، امتحان شده و به رمزگشایی ذهن انسان پرداخته شد.

برای رمزگشایی داده‌های تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (FMRI) از سوژه‌ها به منظور بازسازی فیلم‌ها، (حتی از مدل‌هایی که قبلا هرگز تماشا نکرده بودند) استفاده می‌شود.

به نظر می‌رسد که یک جنبه منحصر به فرد این کار این است که محققان تقریبا این کار را در زمان واقعی انجام می‌دهند، یعنی دقیقا زمانی که افراد در حال تماشای ویدیو هستند. سپس ما در این لحظه هر دو زمان مغز را اسکن کرده و مدل تجربی بصری را همانطور که رخ می‌دهد بازسازی می کنیم.

هوش مصنوعی

نظر نویسنده اصلی این مطالعه

Wen، نویسنده اصلی این مطالعه منتشر شده در مجله Cerebral Cortex اظهار داشت: محققان توانستند دریابند که چگونه قسمت‌های ‌خاصی در مغز با اطلاعات خاصی که فرد می‌بیند، مرتبط خواهد بود.

ون گفت: “با استفاده از تکنیک ما، شما ممکن است اطلاعات خاص ارائه شده توسط هر مکان مغز را تجسم کنید و از طریق تمام مکان های قشر دید مغز نمایش دهید.

وی گفت: “با انجام این کار، می توانید ببینید که چگونه مغز یک صحنه بصری را به قطعه تقسیم می کند و قطعات را دوباره به درک کامل صحنه بصری می سازد.”

نظر شما در رابطه با هوش مصنوعی چیست؟

Source: Gadgetsnow

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.