شرکت Equifax و مشکلات آن در زمینه حمله سایبری

0

اداره مالی، تحقیقات مقدماتی خود را در مورد شرکت اعتباری ایالات متحده به نام شرکت Equifax آغاز کرده و داده‌های تقریبا ۷۰۰،۰۰۰ انگلستانی را که در اواخر امسال در یک تخریب اطلاعاتی فاجعه‌ بار به سرقت رفته بود، را به دست آورد.

شرکت Equifax و بررسی مشکلات آن

علاقه‌مندان به رایان ITC؛ FCA قدرتمند بوده و در صورتی که مشخص شود از دست رفتن داده‌های مشتریان از روی غفلت بوده، می‌تواند شرکت Equifax را جریمه کند.

موضوع از این قرار است که سرورهای ایالات متحده Equifax در اوایل ماه سپتامبر، مورد هک قرار گرفته و این امر منجر به سرقت رفتن اطلاعات شخصی ۱۴۳ میلیون شهروند آمریکایی شد.

شرکت Equifax

در ابتدا گفته شد که اطلاعات شخصی کمتر از ۴۰۰،۰۰۰ نفر به سرقت رفته، اما در ماه جاری اعلام شد که حدود ۱۵٫۲ میلیون نفر از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ مورد هدف قرار گرفته شده و قربانیان امنیتی محسوب می‌شوند.

اطلاعات به دست آمده از بررسی‌های انجام شده…

اخبار شنیده شده حاکی از آن است که کمتر از ۷۰۰،۰۰۰ نفر اطلاعات شخصی‌شان مانند شماره تلفن، آدرس ایمیل یا رمبز عبور آن‌ها به سرقت رفته و اکثریت آن‌ها فقط نام و تاریخ تولدشان به خطر افتاده است.

اکنون در یک نگاه به میزان اطلاعات سرقت شده شرکت Equifax توسط هکرها خواهیم پرداخت.

آمار دقیق از اطلاعات سرقت‌شده

تعداد ۱۲،۰۸۶ نفر از مشتریان انگلستان، آدرس ایمیل مرتبط با حساب Equifax آن‌ها در سال ۲۰۱۴ به سرقت رفته است.

تعداد ۱۴،۹۶۱ نفر از مشتریان، اطلاعاتی نظیر: رمز عبور، نام کاربری و جزئیات کارت اعتباری جزئی مربوط به شرکت Equifax آن‌ها در سال ۲۰۱۴ به سرقت رفته است.

تعداد ۲۹،۱۸۸ نفر از مشتریان، شماره مجوز رانندگی آن‌ها هک شده است.

و تعداد ۶۳۷،۴۳۰ نفر از مشتریان، شماره تلفن آن‌ها به سرقت رفته است.

بررسی امنیت سایبری

FCA امروز اعلام کرد که در حال بررسی شرایط حاشیه‌های حادثه امنیت سایبری بوده که منجر به از دست دادن داده های مشتریان UK توسط Equifax Ltd شده است.

شرکت Equifax

همانطور که می‌دانید جرایم اینترنتی یک خطر واقعی بوده و در حال حاضر در تمامی شرکت‌ها را در بر می‌گیرد، بنابراین دولت، تنظیم کننده‌ها و شرکت‌های تجاری باید برای مبارزه با این تهدید رو به رشد با هم همکاری نمایند.

خانم Morgan بیان کرد که؛ صدها هزار نفر در انگلیس تحت تاثیر نقض داده‌های شرکت Equifax قرار گرفته و FCA به حق به بررسی شرایط اطراف آن خواهد پرداخت تا بلکه بتوان با این مشکل مبارزه کرد و بر طبق شواهد به دست آمده از FCA در ۳۱ اُکتبر، کمیته خزانه‌داری نیز این موضوع را بیشتر بررسی خواهد کرد.

شما چطور فکر می‌کنید؟ آیا واقعا غفلتی صورت گرفته است؟

Source: Telegraph

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.