راه های افزایش اعتماد به نفس کودکان

0

راه های افزایش اعتماد به نفس کودکان

اعتماد به نفس و عزت نفس از مهم ترین مسائل تو زندگی هرشخصیه که حفظش در دوران کودکی از اهمیت بالایی برخورداره. وقتی یک کودک کاری رو به تنهایی انجام بده و در اون کار موفق بشه و احساس توانایی کنه این در واقع همان عزت نفس اوست که والدین نقش بسیار مهمی در بوجودآوردن و حفظ اون دارن. در این مطلب چند نکته ساده برای افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس کودکتون به شما پیشنهاد می­کنم که میتونه بهتون کمک کنه.

بغل کردن و القای حس دوست داشتن

نوازش یه نیاز مهم در دوران کودکیه. کودکتون رو بغل کنین بهش عشق بورزین. ببوسینش و مرتب بهش بگین که دوسش دارین و بهش افتخار میکنین. مهم نیس که چه کاری انجام داده. وقتی کودک شما متوجه بشه که اونو همه جوره می پذیرین اعتماد به نفسش بیشتر میشه.

» بداخلاقی کودکان چه دلیلی داره و چطور مهارش کنیم؟

بغل کردن و القای حس دوست داشتنX

بغل کردن و القای حس دوست داشتن

درکارهای خانه از فرزندمان کمک بگیریم

به کودک خود اجازه بدین در کارهای خونه بهتون کمک کنه. حتی اگه کارها رو به خوبی نتونست انجام بده. مثلا در آشپزخونه یا تمیزکردن اتاقها از او کمک بخواین. مشارکت کودکان در کارهای خانه باعث می شه که اون احساس کنه برای خانواده ارزشمند و مفیده و احساس مسئولیت کنه.

مطالب مرتبط:

  • نرم افزار ازمایشگاه | نرم افزار حسابداری ازمایشگاه

» راه کارهایی برای بهبود خواب کودک خردسالتان

درکارهای خانه از او کمک بگیریم

انرژی مثبت کلید طلایی اعتماد به نفس

همیشه تلاشهاشو تحسین کنین، اگه تو کاری به موفقیت نرسید بهش بگین مهم اینه که تو تمام سعیتو کردی و من تمام تلاش سختتو دیدم. این کار باعث میشه که اون احساس خوبی در مورد خودش کنه حتی اگه به موفقیت نرسیده باشه. مثلا تو ساختن پازلها اگه تا اخر نتونست تکمیلش کنه اونو تشویقش کنین و بهش بگین خیلی خوبه که تا اینجا درستش کردی، مطمئنم بقیشم میتونی درست کنی. در اینصورت کودک متوجه میشه که مورد حمایت قرار گرفته و در معرض استرس قرار نمیگیره.انرژی مثبت کلید طلایی اعتماد به نفس

انرژی مثبت کلید طلایی اعتماد به نفسX

خودمونو به هر دری نزنیم تا بچمون سر تر باشه

هیچ وقت کودک خودتونو با کس دیگه ای مقایسه نکنین حتی زمانی که چند فرزند دارین اونو با بقیه فرزندان مورد مقایسه قرار ندین. بخاطر اینکه اگه بهش بگین که فلان کس از تو بهتر یا زرنگتره باعث میشه در مورد خودش احساس بدی کنه و حسادت در وجودش شعله ور بشه در نتیجه باعث میشه احساس پوچی کنه و بعد از مدتی گوشه گیر بشه و از دوستاش فاصله بگیره، پس همیشه از اون بخاطر موفقیتهایش قدردانی کنین.

» چطور هدف زندگی مون رو پیدا کنیم؟

خودمونو به هر دری نزنیم تا بچمون سر تر باشه

خودمونو به هر دری نزنیم تا بچمون سر تر باشه

تنبیه و ترس، راهکار یا مسکن لحظه ای

هیچ وقت کودک خود را تنبیه و مورد خشونت فیزیکی قرار ندین اونو از هیچ چیزی نترسونین. مثل ترسوندن از موجودات خیالی مانند لولو که این کار رو خیلی از والدین انجام میدن. در واقع این کار باعث میشه فرزندتون بخاطر ترسی که درونش بوجود اومده همیشه به دیگران تکیه کنه و هیچ وقت استقلال شخصیتی نداشته باشه. زمانی که تنهاس اون موجودات رو برای خودش تصور و بیشتر باورشون کنه و بعدا هر چقدر تلاش کنین از باورش پاک نشه.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.